Saclar

Kullanım amacı ve yerleri;

Özellikle taban yüzeylerde kullanılan demir çelik sacların yüzeylerinin kaygan olması ve zamanla bu kayganlığın daha da artmasını önlemek amacıyla haddelenen siyah saclar, yüzeylerine haddeleme sayesinde verilen kabartılmış desenler sayesinde sürtünme mukavemetini arttırılmakta ve çevresel risk faktörünü ortadan kaldırmaktadır.
Açık alanlarda ıslanma ve buğulanma gibi sac yüzeyinin daha da kullanışsız hale gelmesi, desenli sacların kullanımını gerektirmektedir.
Daha çok yangın merdivenleri, yürüme yolları, rampalar, makineler, ıslak zemin olabilecek gemi ve deniz kenarı tesisler ya da araçlar, kamyon ve tır kasaları, basamaklar, dolap kapakları, dekorasyon amaçlı dış cephe veya yer zemini kaplamaları olarak kullanılmaktadır.

Sac, levha haline getirilmiş metal, özellikle demir malzeme. Kalın levhaların silindirler arasından geçirilmesiyle, yani haddeleme ile elde edilir. Sıcak olarak yapılan ilk haddelemeden sonra, düzgün bir yüzey elde etmesi için, soğuk haddeleme yapılır.

Kullanım amacı ve yerleri;

Dükkan ve mağaza binalarında, kepenk ve panjur yapımında Dekoratif çatı ve cephe  kaplamalarında kullanılır.

Galvanizli sac, düşük karbonlu soğuk ve sıcak haddelenmiş rulo sacların sıcak daldırma metodu ile, müşterinin talep ettiği uluslararası standartlara göre çinko ile kaplanmasından elde edilir. Fabrikamızda 0,28mm – 2.50mm kalınlıklarında 600mm – 1250mm genişliğinde saclar galvanizlenmektedir.

Kullanım amacı ve yerleri;  

Otomotiv sanayi, beyaz eşya sanayi, izolasyon ve kaplama işlemleri, havalandırma ve iklimlendirme tesisleri, termosifon, soba ve boru üretimi, su ve akaryakıt depoları üretimi, boru ve profil üretimi, kablo kanalı ve aydınlatma armatürleri, kablo sanayi, madeni eşya ve ambalaj sanayi gibi kullanım alanları mevcuttur.

Kullanım amacı ve yerleri;

300 cm x 86 cm ebatında 0,5mm sac kalınlığında galvaniz oluklu 27/200 formunda trapez sac, Prefabrik Yapı İmalatında, çatı ve cephe kaplamalarında, depo inşaatında ve benzeri alanlarda duvar ve tavan kaplaması olarak kullanılabilir. Kolay lehim tutar ateşe karşı dayanıklıdır.